NIEDZIELA PALMOWA – 02.04.2023 r.

1.W poniedziałek Msza św. w intencji parafii o godz. 9.00 rano, nie ma Mszy św. popołudniu .

2.W Wielki Czwartek, od Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, która w naszej parafii będzie sprawowana o godz. 18.00 rozpoczniemy uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będziemy wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

3. W Wielki Piątek od godz. 10.00 udam się z wizytę do ludzi chorych, aby udzielić im Komunii św. Drogę Krzyżową rozpoczniemy o godz. 17.00 od Krzyża znajdującego się przy drodze cmentarnej, natomiast Liturgia Męki Pańskiej będzie sprawowana o godz. 1800. Adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21.00. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje katolików post ścisły.

4.W Wielką Sobotę odbędzie się błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w kościele od godz. 8.30 do 10.00. Plan błogosławieństwa pokarmów w parafii wywieszony jest w gablocie . W tym dniu zachęcam parafian do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 17.30

.
5.Zapraszam druhów z OSP Kołacin do włączenia się w pełnienie straży przy Grobie Pańskim .

6.Liturgię Wigilii Paschalnej podczas której odnowimy przyrzeczenia chrzcielne rozpoczniemy o godz. 18.00 obrzędem światła podczas którego m.in. odbędzie się poświęcenie ognia. Osoby, które będą uczestniczyć w tej liturgii proszę, aby przyniosły świece.

7.W Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą sprawowane o godz.: 6.00 Rezurekcja w intencji parafian z trzykrotną procesją dookoła kościoła, o 9.00 oraz 11.30. Do uczestnictwa w Rezurekcji w sposób szczególny zapraszam ministrantów, asystę, chór, druhów z naszej parafii z pocztami sztandarowymi oraz orkiestrę.

8. W Wielki Piątek będą zbierane ofiary na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.

9.Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego od mieszkańców: Kobylina, Kobylinka, Woli Cyrusowej, Kołacinka, Woli Cyrusowej Kolonia, Kotulina Górnego, Zacywilek Starych, Stefanowa, Kołacina k/ Henrykowa, Nadolnej Kolonii, Bielanek.

10.Rada Ekonomiczna parafii wraz z ks. Proboszczem uprzejmie prosi o zorganizowanie zbiórki pieniężnej przeznaczonej na konserwację i renowację głównego ołtarza w kościele. Proszę Osoby publicznego zaufania o zorganizowanie składki w poszczególnych wioskach.

11.Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej.