Uroczyste odsłonięcie, poświęcenie po dokonanej konserwacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i zawierzenie parafii Jej Matczynemu sercu.

Zapraszamy 24 grudnia parafian i gości na godz. 2200 do uczestnictwa w Pasterce Bożonarodzeniowej podczas której nastąpi uroczyste odsłonięcie, poświęcenie po dokonanej konserwacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i zawierzenie parafii Jej Matczynemu sercu.                                      

Będzie to historyczna chwila dla naszej wspólnoty parafialnej.    Pierwszy raz obraz został poświęcony 4 listopada 1916 roku.   Na tabliczce grawerowanej umieszczonej na odwrocie obrazu jest taki napis :

W czasie wielkiej wojny Europejskiej, celem uproszenia wolności   dla znękanej Polski, dnia 4 listopada RP 1916 Ks. Andrzej Rogoziński wraz z parafianami i ludźmi dobrej woli z okolicy,   niniejszą pamiątkę do kościoła w Kołacinku ufundowali.