Oratorium Jezusa Miłosiernego powstało z inicjatywy Śp. Ks. Ryszarda Grefkowicza, który w roku 2000 zdecydował, że razem z młodzieżą rozpoczyna przebudowę garaży i obory na pomieszczenia użyteczne – świetlicę i siłownię dla młodzieży.
Po 14 latach przerwy z inicjatywy obecnego proboszcz Ks. Krzysztofa Górskiego kilka osób podjęło się cotygodniowego poświęcenia czasu na odświeżenie zniszczonych pomieszczeń.
Dzięki ofiarodawcom udało się zakupić farby, płytki na podłogę, drzwi, piec nadmuchowy, meble do kuchni, krzesła, karnisze i firanki. Jest jeszcze wiele rzeczy, które wymagają odświeżenia. W miarę możliwości będziemy starali się ulepszać to miejsce. Chcemy doprowadzić do budynku wodę, zrobić WC i wymienić drzwi wejściowe, ocieplić strop a w przyszłości może uda się wymienić pokrycie dachowe. Liczymy na wsparcie ludzi dobrej woli. Zapraszamy również wszystkich chętnych, którzy chcieliby podzielić się swoimi talentami do pomocy fizycznej przy dalszym remoncie.
Ostatnio otrzymaliśmy stół do tenisa i piłkarzyki stołowe.
Po kilkunastu, pracowitych, co piątkowych wieczorach Oratorium Jezusa Miłosiernego dostało nowy blask. Odbyło się tutaj już spotkanie opłatkowe chóru parafialnego i ministrantów, spotkania młodzieży przygotowujących się do bierzmowania, próby nowo-powstałej dziecięcej scholi , zabawa ostatkowa z tańcami. Planowane są warsztaty plastyczne i spotkania modlitewne. Pomysłów nam nie brakuje.
Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy przy tworzeniu wspólnoty przy parafii w Kołacinku.
Oglądając zdjęcia można przekonać się jak to miejsce uległo zmianie i jak jest nam bardzo potrzebne.