I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021r.

I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021r.

1.Intencje.

2.W poniedziałek nie będzie sprawowana Msza św. w naszym kościele.

3.W miesiącu grudniu Msza św. w dzień powszedni sprawowana będzie przeważnie o godz. 1630.

4.W Adwencie odprawiamy ,, roraty ”, liturgię oczekiwania wraz z Maryją na narodzenie Syna Bożego. W naszej parafii Msza św. roratnia będzie sprawowana  w środę i sobotę .     W sposób szczególny do uczestnictwa w tej Eucharystii  zapraszam młodzież i dzieci.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, do chorych udam się od godz. 1000 rano, będę posługiwał  w sakramencie pojednania od godz. 1615.Wyjątkowo Msza św. w tym dniu zostanie odprawiona o godz. 1700. Po Mszy św.  nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego  i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 1800.

6.Ze względu, że część  młodzieży odbywa jeszcze kwarantannę, spotkanie formacyjne dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zostało przełożone na przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130.

7.Od godz. 1300 we wtorek będę  roznosił opłatki  w  Zacywilkach Nowych, w sobotę od godz. 1100 w Kołacinie Wsi  . Parafian, których w minionym tygodniu nie zastałem w domu mogą nabyć opłatki na plebanii.

8.Koszt wywiezienia śmieci z cmentarza za miesiąc październik i listopad wyniósł 8430 zł. Z tego względu składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel od parafian z Kołacina Osiedle oraz Woli Cyrusowej Wieś.

9.Wraz z parafialną Radą Ekonomiczną podjąłem decyzję o założeniu dla parafii w przyszłym roku fotowoltaiki.

10.W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

11.Jest do nabycia i czytania prasa katolicka.