OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA -18.10.2020r.

1.Intencje.                                                                                                     

2.W związku  z pandemią koronawirusa Covid-19 i ciągłym wzrostem  zachorowań oraz zwiększającą się liczbą osób przebywających na kwarantannie w swoich domach metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś – udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę do dnia 15 listopada br. wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. w niedzielę  nie jest grzechem. Ksiądz Arcybiskup zachęca, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

3.Dzieci i młodzież z naszej parafii zachęcam do odmawiania różańca w domu razem z rodzicami.

4.Proszę ludzi starszych, schorowanych, aby w czasie trwania dyspensy tj. do niedzieli 15 listopada br. uczestniczyli we Mszy św. niedzielnej w domu poprzez transmisje radiowe lub telewizyjne.

5.Dziś w Kościele Katolickim rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: ,,Oto ja, poślij mnie‘’.

W związku z powyższym w przyszłą niedzielę taca zbierana będzie na misje.

6.W tym tygodniu na plebani przyjmuję zapisy na wypominki roczne i jednorazowe. Przy tej okazji będzie można również zakupić wigilijne świece Caritas, mała w cenie 6 zł., duża w cenie 12 zł.

7.Dziś o godz. 1630 różaniec z rozważaniami medjugorskimi. O godz. 1700 Msza św.

8.Zwracam się z uprzejmą prośbą o zorganizowanie na wioskach zbiórki ofiar przeznaczonych na renowację bramy. Mieszkańcy Stefanowa i Bielanek złożyli już tacę na ten cel. Koszt renowacji to 5 tys. zł. Nie określam ile kto ma dać.

  1. Zapraszam w tym tygodniu do sprzątania kościoła mieszkańców Kołacinka.

10.Przypominam, że w najbliższą niedziele przechodzimy na czas zimowy.

11.Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej.