OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020r.

1.W związku z pandemią koronawirusa metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś – udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę do dnia 27 grudnia br. wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. w niedzielę i święta nakazane nie jest grzechem. Jednocześnie Ksiądz Arcybiskup zachęca do udziału we Mszy św. w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Prosi, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz zachęca do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

2.Intencje.

3.Dzisiaj z naszego kościoła o godz. 1500 będzie transmisja na żywo Mszy św. dla młodzieży. Transmisję będzie można obejrzeć na stronie internetowej Niedzielne Dziękczynienie Młodych lub na facebook E – parafia Kołacinek. Jednocześnie chciałbym powiadomić Parafian, że od przyszłej niedzieli na naszym parafialnym facebook będzie można o godz. 1130 poprzez transmisję internetową uczestniczyć we Mszy św. transmitowanej na żywo z naszej parafialnej Świątyni. W tym celu zwiększyliśmy prędkość Internetu.

4.W Adwencie odprawiamy ,, roraty ”, liturgię oczekiwania wraz z Maryją na narodzenie Syna Bożego. W naszej parafii Msza św. roratnia będzie sprawowana o godz. 1630, we wtorek, środę i sobotę. W sposób szczególny w środę i sobotę zapraszam młodzież i dzieci. W najbliższą sobotę na godz. 1630 zapraszam dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami. Zostaną dzieciom uroczyście wręczone modlitewniki.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, do chorych udam się od godz. 900 rano, będę posługiwał w sakramencie pojednania od godz. 1545.Po Mszy św. nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego .

6.Od godz. 1300 we wtorek będę roznosił opłatki w Kołacinku Parcela i Możyca, w środę Zacywilki Nowe, w czwartek Kołacin koło Henrykowa i Kołacin Kolonia, w sobotę od godz. 1100 Marianów, Jabłonów, Bielanki.

7.W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

8.Na remont muru wpłynęły ofiary z Woli Cyrusowej Kolonia od 18 rodzin w wysokości 1770 zł. oraz z Kołacina Wieś w wysokości 470 zł. Bóg zapłać za te ofiary. Na stronie internetowej parafii www.parafiakolacinek.pl jest podany nr konta parafii na który można przelewać ofiary.

9.Bóg zapłać Paniom za posprzątanie kościoła.

10.Jest do nabycia prasa katolicka.