Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020r.

 1. Intencje.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, do osób chorych udam się od godz. 900, spowiedź od godz. 1600. Droga krzyżowa o godz. 1630. Po Mszy św. o godz. 1700 nabożeństwo eucharystyczne do Najśw. Serca Jezusowego . W tym też dniu na godz. 1800 zapraszamy dzieci na próbę schoolii parafialnej do oratorium.
 3. Przypominam, że nasza parafia przyłącza się do akcji oczyść dom i świat z elektryczności. Przynosimy elektroodpady i składujemy je przy dzwonnicy do 04.03.br.
 4. W sobotę tj. 07.03. br. o godz. 1500 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w oratorium, następnie przejdziemy na modlitwę do kościoła, proszę przynieść indeksy.                                     
 1. Osoby potrzebujące wsparcia w zakupie leków mogą zwrócić się do ks. Proboszcz z prośbą o udzielenie dofinansowania w postaci kart aptecznych.     
 2. Caritas Archidiecezji Łódzkiej po raz kolejny przygotowała kampanię zachęcającą do ożywienia tradycji jałmużny wielkopostnej, która polega na dawaniu owoców swoich wyrzeczeń dla potrzebujących. Dla realizacji kampanii Caritas przygotowała tekturowe skarbonki jałmużny wielkopostnej, które można pobrać. Znajdują się one na stoliku . Owoce jałmużny przeznaczone będą na pomoc osobom chorym, biednym oraz na dzieła duszpasterskie w parafii. Skarbonki przyniesiemy przed ołtarz w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.                                                                
 3. Za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu będziemy obchodzić dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji w naszej parafii będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.             
 4. W naszej parafii chciałbym założyć Żywy Różaniec, który jest wspólnotą osób, z których każda zobowiązuje się do codziennego rozważania jednej tajemnicy różańcowej. Chętne osoby zapraszam na spotkanie do oratorium w sobotę tj. 14.03. br. o godz. 1600. Podczas spotkania przytoczę statut stowarzyszenia Żywego Różańca. Serdecznie zapraszam.
 5. W sobotę tj. 07.03. br. w OSP Kołacinek odbędzie się spotkanie dotyczące planowania budowy szybkiej kolei na terenie naszej gminy. Zainteresowanych zapraszam na to spotkanie.
 6. W miesiącu marcu do posługi sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Wola Cyrusowa Kolonia.                                                                                      
 7. Zachęcam do nabywania i czytania tygodników Niedziela i Przewodnika Katolickiego.
 8. Sprawy gospodarcze.