OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 06.03.2022 r.

1.Intencje.

2.Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zwrócił się do księdza Proboszcza, aby zebrał w parafii informacje na temat rodzin, które chcą przyjąć do swojego prywatnego domu uchodźców z Ukrainy lub już ich przyjęli. Osoby, które wyrażają taką chęć mogą w tym celu pobrać ankietę od księdza Proboszcza  dotyczącą przyjęcia uciekających Osób z objętej wojną Ukrainy.

3.W sobotę na godz. 1500 zapraszam do oratorium młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Proszę zabrać ze sobą dzienniczki.

4.Za tydzień nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawione po Mszy św. o godz. 900.

5.W Środę Popielcową na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy zebraliśmy 2620 zł.  Bóg zapłać.

6.W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.

7.W związku z wojną w Ukrainie w naszej parafii zrodziła się inicjatywa duszpasterska, aby modlić się o pokój w rodzinie, w Ojczyźnie i w Ukrainie.   W tym celu można wziąć obraz  Matki Bożej Królowej Pokoju z kościoła , aby odprawić dziewięciodniową nowennę w tych intencjach. Po dziewięciu dniach obraz przynosimy do kościoła, aby następna rodzina wcześniej zapisana na liście mogła zabrać obraz do domu.

8.W naszej parafii  1 kwietnia tj. w piątek o godz. 1830 będzie prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji z Łodzi kurs Nowe Życie. Kurs ten opracowany był w Meksyku i prowadzony jest obecnie w 67 krajach świata. Skierowany jest do Osób, które pragną doświadczyć spotkania z Jezusem i otrzymać Nowe Życie – życie w doświadczeniu bliskości samego Boga. Kurs ten kończy się w południe w niedzielę.  Zapisy u ks. Proboszcza.

9.Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej.