Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020

 1. Intencje.
 2.  Dzisiaj obchodzimy  dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji w naszej parafii są zbierane ofiary do puszki przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.                                             
 3. W naszej parafii chciałbym założyć Żywy Różaniec, który jest wspólnotą osób, z których każda zobowiązuje się do codziennego rozważania jednej tajemnicy różańcowej. Chętne osoby zapraszam na spotkanie do oratorium w najbliższą sobotę  o godz. 1530. Podczas spotkania przytoczę statut stowarzyszenia Żywego Różańca. Serdecznie zapraszam.                                                               
 4. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 1130 słowo Boże skierowane będzie do dzieci . Zapraszam w sposób szczególny dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św.                                                                     
 5.  W przyszłą  niedzielę o godz. 1630 różaniec z rozważaniami medjugorskimi, o godz. 1700 Msza św., po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.                                          
 6. Parafia nasza ma kilka miejsc wolnych dla dzieci, które chciałyby wziąć udział w koloniach letnich w terminie 02 – 13 .08. br. Kolonie są organizowane w Serocku na ziemi mazowieckiej nad Zalewem Zegrzyńskim. Plakat dotyczący kolonii wywieszony jest w gablocie.                                                          
 7.  Dnia 07.06.2020r. o godz. 1200 na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie będzie sprawowana  Msza św. podczas której Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński będzie ogłoszony błogosławionym.                                                                           
 8. Bóg zapłać panom Grzegorzowi i Michałowi za usunięcie dwóch drzew.                                                                           
 9. Bóg zapłać mieszkańcom Kołacinek wieś, Szlamy i Morzyca za ofiarę w wysokości 570 zł. przeznaczoną na wywóz śmieci z cmentarza.                                                      
 10. W minionym tygodniu został złożony wniosek do Marszałka Województwa Łódzkiego o udzielenie dotacji na remont budowlano – konserwatorski ogrodzenia muru kamiennego.                                                     
 11. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca jest taca gospodarcza, która będzie przeznaczona na różne inwestycje w parafii.
 12. Dziękuję paniom z Woli Cyrusowej Kolonia za dokładne posprzątanie świątyni. Życzenia dla kobiet.