Ogłoszenia parafialne – III NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.04.2019r.

Dyspensa

Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia, przedłużam udzielenie (zgodnie z kanonami: 87 §1, 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego) dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej do dnia 31 maja br. włącznie wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności i wzajemnej troski o siebie. Zachęcam również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

 + Grzegorz Ryś
Arcybiskup Metropolita Łódzki

1.W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony czci Matce  Najświętszej. W naszym kościele w niedzielę o godz. 840 będą śpiewane Godzinki do NMP, a w dni powszednie nabożeństwa majowe będą odprawiane o godz. 1730, natomiast w niedzielę o godz. 1630. Zachęcam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania do uczestnictwa  w nabożeństwach majowych i Mszy św. w dzień powszedni. Bardzo proszę, aby przyozdobić krzyże i kapliczki na terenie parafii.

  1. 1 maja przypada I piątek miesiąca. Do chorych z posługą sakramentalną udam się od godz. 900. Spowiedź od godz. 1700.

3.W sobotę 2 maja będziemy obchodzić uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. z kazaniem i aktem oddania NMP o godz. 1000 i 1800.Takie są przepisy liturgiczne, że w okresie wielkanocnym w niedzielę czci się pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego obchody ku czci świętych przenosi się na dzień najbliższy.

4.Przypominam, że popołudniu w niedzielę Msze św. w naszym kościele są odprawiane o godz. 1500 i  1700.

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 1500 zostanie odprawiona Msza św. w intencji strażaków z naszej parafii.
  2. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu „Pańskiego” i wywóz śmieci z cmentarza od mieszkańców : Kobylina – 740 zł. , Kobylinka 200 zł., Kotulina- 940 zł., Zacywilki Stare, Kotulin Górny – 620 zł. Bóg zapłać za ofiarę na kościół, przelaną na konto parafialne w wysokości 800 zł. z Woli Cyrusowej.
  3. W przyszłym tygodniu po raz trzeci zapraszam do sprzątania kościoła Osoby z Woli Cyrusowej.