Ogłoszenia Parafialne – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2020r.

1. Intencje mszalne.

2. Zarządzenie Kurii Metropolitarnej Łódzkiej.

a. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce prosimy, aby podczas Mszy świętej i nabożeństw wewnątrz świątyni nie przebywało więcej niż 50 osób.

b. Usilnie zachęcamy wiernych do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

c. Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania ręki.

d. Prosimy, aby w okresie Wielkiego Postu korzystać ze spowiedzi świętej . Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu, a kapłanów, aby byli do dyspozycji wiernych w całym tym okresie, bez wyznaczania odrębnych dni spowiedzi i nabożeństw pokutnych.

e. Arcybiskup Metropolita Łódzki wzywa kapłanów, aby każdego dnia o godz. 2030 – bez udziału wiernych – odmawiali różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serca i łaskę nawrócenia. Wiernych świeckich prosi, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z pasterzami.

3. Powołując się na zarządzenie Kurii Metropolitarnej Łódzkiej odwołuję w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.

4. Zapisuję chętne osoby, które pragną wstąpić do Żywego Różańca.

5. Bóg zapłać wszystkim osobom, które w minionym tygodniu pracowały dla naszej parafii. Szczególne podziękowania dla pana Ireneusza Mielczarka i jego synów za usunięcie dwóch drzew z cmentarza.

6. Do sprzątania kościoła zapraszam osoby z Woli Cyrusowej Kolonia.

7. Zachęcam do nabywania i czytania tygodników Niedziela i Przewodnika katolickiego.