OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020r.

  1. Intencje.

  2. We wtorek od godz. 1300 z opłatkiem udam się do mieszkańców Koziołek. Kto nie ma jeszcze opłatków może otrzymać w zakrystii.

  3. W czwartek jest Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w naszym kościele o godz. 900. Przypominam,   że    w chrześcijańskich rodzinach przed rozpoczęciem wieczerzy należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa, odmówić wspólnie modlitwę, podzielić się opłatkiem, a na stół, nawet w najmniejszej ilości, nie powinno się podawać alkoholu.

  4. Święta Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką o godz. 2200 i 2400, następnie będzie jeszcze Msza św. o godz. 900 i 1130. O godz. 2200 odbędzie się transmisja na żywo Pasterki z naszej Świątyni. Będzie można ją obejrzeć na naszym facebook parafialnym E – Parafia Kołacinek. Tradycyjnie w Pasterce uczestniczy wiele osób. Ze względu na obostrzenia w tym roku w Pasterce mogą uczestniczyć osoby, które wcześniej zgłoszą swój udział u ks. Proboszcza. Limit jest ograniczony.

  5. W niedzielę – 27. 12. Przypada Uroczystość św. Rodziny Msza św. popołudniowa wyjątkowo o godz. 1600. Gdyby nie byłaby to niedziela to w liturgii przypadałoby wspomnienie św. Jana Apostoła. W tym dniu w wielu naszych kościołach praktykowany jest zwyczaj błogosławieństwa wina. Ten zwyczaj pragnę wprowadzić w naszej parafii, dlatego w przyszłą niedzielę pobłogosławię wino.  Będzie można je kupić za 10 zł. Pobłogosławiony trunek ma zachować ludzi od pragnienia, zachować zdrowie i chronić przed zatruciami.

 

Rozporządzenie arcybiskupa Grzegorza Rysia metropolity łódzkiego
dotyczące wizyty duszpasterskiej, zwanej „kolędą”
w roku 2020/2021

Wizyta duszpasterska zwana popularnie kolędą jest z oczywistych powodów, wynikających z trwającej ciągle epidemii i będących jej następstwem ograniczeń, niemożliwa do przeprowadzenia – przynajmniej w tradycyjnym czasie, bezpośrednio po Świętach Bożego Narodzenia. Wszyscy rozumiemy jednak, jak ważnym wydarzeniem ta wizyta jest w życiu każdej parafii i jak wielkie szanse ewangelizacji niesie ze sobą. Ewangelizacja dokonuje się wszak przede wszystkim w spotkaniu osób – nie można jej zredukować do spotkań ogólnych (w szczególności liturgicznych), i tak poważnie ograniczonych z racji na epidemię. Spotkania osobiste są konieczne dla wzajemnego poznania się i są ważne zawsze, a w obecnym czasie izolacji i ludzkiej samotności – jeszcze ważniejsze.

Mając to wszystko na względzie, zarządzam:

Odwiedziny indywidualne wiernych w domach można będzie rozpocząć dopiero po zmianie regulacji sanitarnych:

– w mniejszych społecznościach (zwłaszcza w parafiach wiejskich), tam, gdzie zagrożenie jest zasadniczo mniejsze, najwcześniej po 17 stycznia 2021,

– w społecznościach większych (w szczególności w miastach) w marcu lub kwietniu, zawsze z uwzględnieniem przepisów sanitarnych.

O terminie rozpoczęcia wizyty duszpasterze niech zadecydują po wysłuchaniu opinii Rady Parafialnej.