OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.04.2021r.

  1. Intencje.

2.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Katolickim 77 Tydzień Miłosierdzia – czas, który jest wezwaniem do refleksji i bardziej uważnego rozejrzenia się wokół nas, by lepiej dostrzec tych, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy w wymiarze duchowym czy materialnym.

3.Od dzisiaj można przynosić do kościoła  skarbonki z jałmużną wielkopostną.

4.Za tydzień w niedzielę o godz. 1630 różaniec z rozważaniami medjugorskimi, o godz. 1700 Msza św., po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.Ks.abp.Grzegorz Ryś przedłużył dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane do 18 kwietnia br. Zachęca nas do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie oraz do przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym.

6.Przypominam, że Komunię św. mogą przyjąć osoby, które nie mają na sumieniu grzechu ciężkiego. Jeżeli taki grzech obciąża sumienie to należy wcześniej przystąpić do sakramentu pojednania, a następnie przyjąć Komunię św.

7.W przyszłą niedzielę ofiary z tacy będą przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Łodzi.

8.Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych. Na konto parafialne zostało wpłacone 2630 zł.

9.Dziękuję pani wójt Danucie Supera za podarowanie parafii płynu do dezynfekcji rąk oraz za pomoc udzieloną w przeprowadzeniu ozonowania kościoła.

10.Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej.