OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA PALMOWA 10.04.2022r.

1.Intencje.

2.W poniedziałek  Msza św. w intencji parafii o godz. 900 rano, nie ma Mszy św. popołudniu .

3.W Wielki Czwartek, od Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, która w naszej parafii będzie sprawowana o godz. 1800 rozpoczniemy uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będziemy wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

4. W Wielki Piątek Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 1800. Adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 2100. W  Przypominam, że w tym dniu obowiązuje katolików post ścisły.

5. Na prośbę parafian podjąłem decyzję, aby w Wielki Piątek powrócić do Drogi Krzyżowej, która rozpocznie się o godz. 1700 od Krzyża znajdującego się przy drodze cmentarnej.

6.W Wielką Sobotę   odbędzie się błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w kościele od godz. 830 do 1000. Plan błogosławieństwa pokarmów w parafii wywieszony jest w gablocie oraz znajduje się na stronie internetowej parafii.

W tym dniu zachęcam parafian do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu  w Grobie Pańskim od godz. 800 do 1730.

7.Zapraszam wszystkich Druhów z OSP z terenu naszej parafii do włączenia się w pełnienie straży przy Grobie Pańskim oraz uczestnictwie w procesji rezurekcyjnej wraz z pocztami sztandarowymi oraz orkiestrę.

8.Liturgię Wigilii Paschalnej podczas której odnowimy przyrzeczenia chrzcielne  rozpoczniemy o godz. 1800 obrzędem światła podczas którego m.in. odbędzie się poświęcenie ognia. Osoby, które będą uczestniczyć w tej liturgii proszę, aby przyniosły  świece.

9.W Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą sprawowane o godz.: 600 Rezurekcja w intencji parafian z trzykrotną procesją dookoła kościoła,  900 oraz 1130.

10.Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i na fotowoltaikę .

11.Dzisiaj po Mszy św. zbierane są ofiary do puszki na Fundusz Obrony Życia, natomiast w Wielki Piątek będą zbierane ofiary na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.