OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA PALMOWA 28.03.2021r.

2.W poniedziałek nie będzie sprawowana Msza św.  w naszym kościele.

3.We wtorek i środę przygotowujemy nasz parafialny kościół do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

4.W środę od godz. 1730 czekam w konfesjonale na tych wiernych, którzy mają potrzebę skorzystania z sakramentu pokuty.

1. W Wielki Czwartek, od Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, która w naszej parafii będzie sprawowana o godz. 1800 rozpoczniemy uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będziemy wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

2. W Wielki Piątek Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 1800. Adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 2100. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca, do chorych udam się od godz. 900. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje katolików post ścisły.

7.W Wielką Sobotę   odbędzie się błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych na zewnątrz kościoła od godz. 830 do 1030. Plan błogosławieństwa pokarmów w parafii wywieszony jest w gablocie oraz znajduje się na stronie internetowej parafii. W tym dniu zachęcam parafian do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 830 do 1730 z zachowaniem wszystkich przepisów sanitarnych.

8.Liturgię Wigilii Paschalnej podczas której odnowimy przyrzeczenia chrzcielne  rozpoczniemy o godz. 1800 .

9.W Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą sprawowane o godz.: 600 Rezurekcja w intencji parafian ( niestety bez procesji ), 900, 1130.

10.Zwracam się z prośbą do parafian, szczególnie ludzi starszych oraz tych, którym towarzyszą przewlekłe choroby, aby podczas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych pozostali w domach. Zachęcam Was drodzy Parafianie  do uczestnictwa w transmisjach prowadzonych przez mass-media oraz na naszym facebooku parafialnym. Telewizja Polska na pierwszym programie będzie prowadziła transmisję Triduum Paschalnego z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze o godz. 1800. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 700 rano będzie transmisja Mszy św. z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w TVP1.

11.Ks.abp.Grzegorz Ryś przedłużył dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę do 10 kwietnia br.

12.Według nowych obostrzeń, które obowiązują od 27.03. do 09.04.br w naszym Kościele może uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwie maksymalnie 15 osób. Musimy się do tych nowych przepisów sanitarnych dostosować. Jeżeli Pan Bóg na to pozwoli czyli da nam dobrą pogodę to Triduum Paschalne zamierzam sprawować na zewnątrz kościoła.

1. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego od mieszkańców: Woli Cyrusowej Wieś – 780 zł. ,z Woli Cyrusowej Kolonia od – 620 zł., Kołacin Osiedle – 33O zł.,  zł., Nadolnej Kolonii – 290 zł., z Kobylina – 260 zł. , z Bielanek – 160 zł. , z Syberii i Pieniek Henrykowskich – 340 zł.

14.Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej.