OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 04.04.2021r.

1. Drodzy Parafianie, tegoroczne święta, inne niż znamy dotychczas, niech będą czasem umocnienia nas w wierze, nadziei i zrozumienia dla drugiego człowieka. Niech Zmartwychwstanie, które niesie ze sobą odrodzenie, napełni nas i naszych najbliższych pokojem. Niech radość Wielkanocy prowadzi nas ku nieprzemijającej nadziei. Pamiętam o Was i modlę się za Was codziennie podczas modlitwy brewiarzowej.

2. Bóg zapłać Osobom, za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego. Panu Mariuszowi Supera za ofiarowanie kwiatów żonkili. Bóg zapłać ministrantom, Panu organiście Janowi i Wam drodzy parafianie za uczestniczenie w Triduum Paschalnym.

3. Bóg zapłać Panu kościelnemu Grzegorzowi i jego żonie Elżbiecie za przygotowanie kościoła do świąt wielkanocnych, za wszelkie prace w kościele i przy plebanii.

4. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego od mieszkańców z Kotulina – 290 zł., ze Stefanowa – 440 zł., z Zacywilek Nowych – 340 zł., z Kołacina Wieś – 430 zł., z Kołacinka – 900 zł., z Koziołek – 230 zł.

5. Chciałbym przypomnieć, że Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego trwa od niedzieli 04 kwietnia do niedzieli Miłosierdzia Bożego, która przypada 11 kwietnia. Można więc swoje fizyczne uczestnictwo w liturgii zaplanować na jeden z ośmiu dni.

6. Dzisiaj i w poniedziałek wielkanocny nie ma Mszy św. popołudniu.

7. W poniedziałek wielkanocny taca będzie przeznaczona na budowę Centrum Studiów im. św. Jana Pawła II w Łodzi.

8. W niedzielę Miłosierdzia Bożego można przynieść skarbonki jałmużny wielkopostnej. Owoce jałmużny będą przeznaczone na pomoc osobom chorym i biednym w parafii.

9. Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej.