OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO- 12.04.2020r.

.

1. Drodzy Parafianie i Goście, obecny czas jaki przeżywamy naznaczony jest przede wszystkim lękiem będącym spontaniczną reakcją na dostrzeganie niebezpieczeństwa płynącego z pandemii koronawirusa w Polsce i świecie. Katechizm Kościoła Katolickiego uczy, że dopuszczenie przez dobrego i wszechmocnego Boga zła fizycznego i moralnego jest tajemnicą, na którą światło rzuca Chrystus. Podkreśla też, że Bóg z największego zła, z odrzucenia i zabicia Syna Bożego, spowodowanego przez grzechy wszystkich ludzi, w nadmiarze swej łaski, wyprowadził największe dobro: Uwielbienie Chrystusa i nasze Odkupienie.   Drodzy Parafianie i Goście życzę Wam, abyście nie byli obojętni na największe dobro jakim jest Zmartwychwstanie Chrystusa. On zwyciężył  śmierć i daje nam udział w tym zwycięstwie. Moi drodzy, czy będziemy mieli udział w tym zwycięstwie zależy od naszej decyzji wiary, od połączenia naszych ludzkich działań z otwarciem na dar Bożej łaski, od połączenia rzetelnej wiedzy z głęboką wiarą, codziennej aktywności z gorącą modlitwą.

Zdrowych, radosnych, przepełnionych nadzieją Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, życzy Wam,                                ks. prob. Krzysztof Górski.

2. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, nie będzie różańca o godz. 1630, natomiast o godz. 1700 będzie sprawowana Msza św. w intencjach Maryi Królowej Pokoju.

3.Arcybiskup Grzegorz Ryś przedłużył dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej do dnia 19 kwietnia br. włącznie wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Jednocześnie zachęca,  aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie.

4.W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ponieważ trwa oktawa wielkanocna.

5.Bóg zapłać Osobom za przygotowanie kościoła do Triduum Paschalnego oraz za udział w Liturgii.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty  do grobu       „Pańskiego”, za ofiarowane żonkile oraz za ofiary złożone na wywóz śmieci z cmentarza parafialnego.

7. W piątek lub sobotę zapraszam mieszkańców Woli Cyrusowej do posługi sprzątania kościoła.