OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 24.05.2020r.

1. W piątek na godz. 18.30 zapraszam do kościoła wszystkie osoby, które mają zamiar należeć do Żywego Różańca.
2.W najbliższą sobotę zapraszam na godz. 10.00 rano dzieci, które pragną skorzystać z sakramentu pokuty i w ten sposób duchowo przygotować się do uczestnictwa w niedzielę, tj. 31.05. we Mszy św. o godz. 15.00podczas której będą obchodzić pierwszą rocznicę Komunii św. Proszę parafian, którzy nie są rodzinnie związani z dziećmi, aby wybrali inne godziny uczestnictwa we Mszy św.
3.W sobotę na godz. 19.00 zapraszam mieszkańców Woli Cyrusowej oraz Woli Cyrusowej Kolonia na Mszę św. z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego do sali OSP, która znajduje się w ich wiosce. Jest ona większa od naszego parafialnego kościoła więc może więcej uczestniczyć parafian w Eucharystii. Zamierzam przez cały miesiąc czerwiec w soboty o godz. 19.00 w tej pięknej sali dla szanownych parafian z tej okolicy odprawiać Mszę św. z niedzieli.
4. Przypominam, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej trwa w Kościele w Polsce do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, czyli do przyszłej niedzieli.
5.Parafianie mają możliwość do skorzystania z sakramentu pokuty na prośbę osobistą oraz podczas nabożeństwa majowego.
6.Bóg zapłać panu Ireneuszowi Mielczarkowi, a przede wszystkim jego synom Piotrowi i Pawłowi, którzy w profesjonalny sposób usunęli 7 metrowe drzewo akacjowe z cmentarza parafialnego. Bóg zapłać za pomoc również panu Grzegorzowi Napieraczowi. Bóg zapłać za prace na rzecz parafii panu Włodkowi Wosikowi, jego synom oraz Jarosławowi Kmieciakowi.
7. Wyrażam swoją wdzięczność za ofiary składane na tace oraz na wywóz śmieci z cmentarza, w minionym tygodniu otrzymałem na ten cel od mieszkańców Henrykowa 270 zł. , od mieszkańców Kołacina k/ Henrykowa 360 zł.
8. Kto by chciał wspomóc materialnie parafię może to uczynić przelewając pieniądze na konto parafialne. Numer konta podany jest na stronie internetowej parafii.
9. Parafia ma jeszcze do sprzedania drewno sosnowe oraz lepszej jakości drewno akacjowe.
10. Zapraszam za tydzień do sprzątania kościoła mieszkańców Kołacina Wieś. Dziękuję za piękną dekorację kwiatową.
11. Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej.