OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021

1.Intencje.

2.W poniedziałek obchodzimy święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła, w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

3.W piątek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszam członków Żywego Różańca.

4.W tym tygodniu modlimy się przy kapliczkach w poniedziałek w Henrykowie, we wtorek w Bielankach, w środę w Kołacinie osiedle.

5.W przyszłą niedzielę o godz. 1130 z naszego kościoła będzie transmisja na żywo Mszy św. dla młodzieży. Serdecznie zapraszam z naszej parafii młodych ludzi do wzięcia udziału w tej Eucharystii. Transmisję będzie można obejrzeć na stronie internetowej Niedzielne Dziękczynienie Młodych lub na facebook E – parafia Kołacinek.

6.Powoli zbliżamy się do Bożego Ciała. W tym roku procesja odbędzie się do czterech ołtarzy. Wyjdziemy z kościoła i przejdziemy ulicą do krzyża, tam będzie pierwszy ołtarz, drugi ołtarz na parkingu przy bramie cmentarza, trzeci ołtarz przy murze plebanii od strony parku (tam, gdzie był rok temu), czwarty ołtarz na parkingu przed kościołem. Proszę, aby pierwszy ołtarz przygotowali parafianie z Kołacinka przy cmentarzu i Wsi, drugi Wola Cyrusowa Wieś, trzeci Zacywilki Nowe i Stare, czwarty OSP z Kotulina.

7.Na stoliku dla zainteresowanych rodziców znajduje się broszura edukacyjna pt. ,,Dzieci w wirtualnej sieci”. Ma ona na celu pomóc rodzicom w wychowaniu ich dzieci.

8.Za tydzień w niedzielę będą zbierane ofiary do puszki na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

9.Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej.