OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.2020r.

1.Dzisiaj kończy się okres wielkanocny. Do dnia dzisiejszego jest udzielona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Ksiądz Arcybiskup Metropolita nie przedłużył dyspensy w związku z tym pamiętajmy o naszym obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej. Jest to obowiązek każdego katolika wynikający z przykazania Bożego i kościelnego. Obecnie nie ma limitu co do osób będących w kościele. Ale trzeba zachować odpowiednią odległość i mieć maseczkę.

2.Jutro w Święto NMP Matki Kościoła Msze św. odprawiane będą o godz. 17.00 i 18.00. W sposób szczególny na godz. 1800 zapraszam młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3.Bardzo zapraszam do uczestnictwa w miesiącu czerwcu o godz. 17.30 w nabożeństwach do Najświętszego Serca Jezusowego.

4.W czwartek obchodzimy Święto Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5.W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, do chorych udam się od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 17.00.

6.W najbliższą niedzielę siedmioro dzieci z naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.30 przystąpi do I Komunii św. W związku z tą uroczystością zapraszam rodziców tych dzieci do posprzątania kościoła.

7.W miesiącu czerwcu w niedziele będzie odprawiana popołudniu Msza św. o godz. 1500. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 11.30.

8.Przypominam, że po 20 latach od ostatniego pochówku na cmentarzu należy opłacić tzw. placowe na kolejne 20 lat. Mówi o tym, regulamin cmentarzy archidiecezji łódzkiej.

9. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszki na kolonie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

10. Bóg zapłać wszystkim osobom, które w minionym tygodniu pracowały dla naszej parafii.

11. Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej.