OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29.03.2020r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                     29.03.2020r.

1. Kuria Metropolitalna Łódzka z polecenia Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego zarządza od dnia 24 marca 2020 roku na terenie Archidiecezji Łódzkiej co następuje:

• Arcybiskup Metropolita Łódzki udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej do dnia 12 kwietnia br. włącznie wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie (Dekret z dnia 24 marca 2020 roku, Abp-1.1-272/2020). Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.
  • W związku z nowymi, obowiązującymi od dnia 24 marca br., zarządzeniami państwowymi w każdej Mszy świętej, nabożeństwie i pogrzebie może uczestniczyć 5 osób. W praktyce oznacza to, że we Mszy świętej uczestniczą osoby, które poprosiły o jej sprawowanie, a w pogrzebie – najbliższa rodzina.
  • Osoby wykazujące objawy przeziębienia i osoby w podeszłym wieku należy zdecydowanie poprosić o powrót do domu.

1. Od 01 kwietnia do 30 września 2020r. Msza św. wieczorowa w naszym kościele będzie odprawiana o godz. 1800.
  2. Od 02 do 04 kwietnia 2020r. w godz. 1700 – 1800 będę czekał na szanownych parafian w konfesjonale.
  3. We wtorek o godz. 1700 będę sprawował Mszę św. w int. parafian, będę modlił się, aby moich parafian nie dotknęła choroba związana z zakażeniem koronawirusem.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, do chorych na ich życzenie udam się z posługą sakramentalną, od godz. 900 rano.
  5. W Wielkim Tygodniu będziemy w naszym kościele budować Grób Pański.
  6. W minionym tygodniu nasza parafia otrzymała ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego od mieszkańców Bielanek w wysokości 130 zł., a na wywóz śmieci z cmentarza 330 zł., od pozostałych mieszkańców Kołacinka 730 zł. Bóg zapłać za te ofiary, które są tak bardzo potrzebne w tym wyjątkowym czasie epidemii dla naszej parafii.
  7. Za ostatnie dwa miesiące parafia zapłaciła za energię elektryczną 684 zł., a za monitoring przeciwpożarowy 180 zł.