OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 09.05.2021r.

1.Intencje.

2.Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś przedłużył dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane do dnia 30 maja br. włącznie.

3.W piątek tj. 14.05. rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.

4.W najbliższą sobotę sakrament pojednania dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 900, natomiast  nabożeństwo majowe będzie odprawione o godz. 1700.

5.W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1130  szesnaścioro dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii Św. Z tej racji zwracam się z prośbą do parafian, którzy przychodzą zwykle na godz. 1130, aby w tym dniu uczestniczyli we Mszy św. o godz. 900 lub o godz. 1700 i w ten sposób  ustąpili miejsca  dzieciom pierwszokomunijnym, ich rodzicom oraz rodzeństwu. Pozostałe osoby zaproszone na tą uroczystość proszę, aby pozostały na zewnątrz kościoła. W tym dniu z racji na III niedzielę miesiąca Msza św. popołudniowa zostanie odprawiona o godz. 1700, natomiast wyjątkowo nabożeństwo majowe rozpocznie się  nie po Mszy św. o godz. 1130, ale o godz. 1630.

6.W tym tygodniu zgodnie z tradycją zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych do posprzątania  i udekorowania kwiatami kościoła.

7.Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz ministrantów zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.

8.Nowa tapicerka pokrywająca ławki zostanie już założona we wtorek. Częściowy koszt tej inwestycji pokryli Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, złożyli ofiarę w wysokości 1600 zł. Składam serdeczne Bóg zapłać za tę pomoc finansową, natomiast Parafianie złożą swoje ofiary na ten cel za tydzień podczas tacy gospodarczej.

9.Przypominam, że w tym tygodniu będzie sprawowana Msza św. przy kapliczkach w poniedziałek w Koziołkach, we wtorek w Syberii, w środę w Zacywilkach Nowych, w czwartek dla Zacywilek Starych, Kotulina Górnego, w piątek dla Stefanowa. W przyszłym tygodniu 18.05. w Henrykowie, 19.05. w Pieńkach Henrykowskich, 20.05. w Kobylinku, 21.05. w Kobylinie.

10.Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej.