OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 Luty 2021r.

1. W poniedziałek, wtorek, czwartek Msza św. odprawiana jest o godz. 730rano. W niedzielę popołudniu   tj. 21.02. o godz. 1700 .

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.  

3. W Środę Popielcową tj. 17 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 900, 1700 dla dzieci i młodzieży oraz o godz. 1800. W tym dniu będą zbierane ofiary na parafię oraz do puszki na wsparcie dzieł Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

4. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, który polega na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta   oraz do dwóch niepełnych. Przestrzegać go powinni wszyscy katolicy   od 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia. Natomiast prawem   o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątki są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia.

5. W Środę Popielcową od godz. 1630 będzie możliwość skorzystania   z sakramentu pokuty. Będzie spowiadał ks. Krzysztof. Szczególnie zapraszam do przyjęcia tego sakramentu młodzież.

6. Dzisiaj po Mszy św. można otrzymać tekturowe skarbonki jałmużny wielkopostnej. Owoce jałmużny przeznaczone będą na pomoc osobom chorym i biednym w parafii. Składać je będziemy przed ołtarzem  w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

7. W Wielkim Poście zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych : Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1630 oraz w niedzielę  po Mszy św. o godz. 1130 Gorzkie Żale.

8.W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone   na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.  

9. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Łódzki przedłużył dyspensę  od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do 28 lutego.  

10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła oraz ofiary na tacę