OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.06.2021r.

1.Intencje.                                                                                            

2.Chciałbym przypomnieć moim Parafianom, że dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. zakończyła się z dniem 30 maja br. Zapraszam więc do świętowania Dnia Pańskiego przez uczestnictwo we Mszy św. w sobotę wieczorem lub w niedzielę w kościele.

3.W sobotę tj. 19 czerwca zapraszam młodzież, aby wyszła ze swoich domów i wzięła udział w IV Dekanalnym Dniu Młodych, który będzie miał miejsce w Skoszewach w godz. 1000 – 1900. Będzie trochę skupienia i dużo radości. Zaproszenie w sposób szczególny kieruję do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

4.W najbliższą niedzielę o godz. 1130 Mszę św. prymicyjną w naszej parafii odprawi O. Tomasz Kucharski, Dominikanin. Jego korzenie rodzinne po stronie Ojca wywodzą się z Kołacina. Jego prababcia Maria Lilpop w 1929 roku w naszej świątyni zawarła sakrament małżeństwa z Tadeuszem Pietraszewskim. Małżeństwo to było przed II wojną światową właścicielami majątku w Kołacinie. Natomiast babcia Ojca Tomasza Barbara 05 czerwca 1932 roku w naszej świątyni przyjęła chrzest święty. Zapraszam Parafian do wzięcia udziału w tej uroczystości. Chciałbym przypomnieć, że z błogosławieństwem prymicyjnym związany jest odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za grzechy.                                  Ze względu na tą uroczystość nabożeństwo czerwcowe w tym dniu będzie odprawione po Mszy św. o godz. 900.                                

5.Za tydzień w niedzielę o godz. 1630 różaniec z rozważaniami medjugorskimi, o godz. 1700 Msza św., po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.Zamierzam w tym miesiącu zakupić dla naszego kościoła projektor z ekranem, wirtualnego organistę, który ma wgrane 100 pieśni oraz system operacyjny Serafin na tablecie. Koszt tej inwestycji to ok. 15 tys. zł. Jestem otwarty na doradztwo w sprawie tej inwestycji.

7.Za tydzień jest taca gospodarcza.                                                                       

8.Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej.                                               

9.Wczoraj zmarła Maria Ryś – Mama księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia.